Możesz pochwalić się całkiem niezłą znajomością angielskiego bądź niemieckiego? Porozumiewanie się w jednym z nich z obcokrajowcami nie sprawia Ci większych problemów, a nawet w rozmowie czujesz się dość swobodnie? To świetnie! W dzisiejszych czasach znajomość jednego języka obcego, szczególnie angielskiego to absolutny standard. Aby wyróżnić się na rynku pracy, podnieść swoje kwalifikacje, zwiększyć szanse na zatrudnienie w międzynarodowej firmie bądź otrzymanie awansu w obecnej warto przemyśleć naukę drugiego języka. Tym bardziej, że szkoły językowe dają nam szeroki wybór co do różnych języków i form kursów. Który z nich wybrać? Serdecznie polecamy hiszpański! Dlaczego? Poniżej przedstawiamy kilka argumentów przemawiających za słusznością wyboru właśnie tego języka.

Drugi najpopularniejszy język świata

Biorąc pod uwagę fakt, że hiszpański jest językiem oficjalnym bądź drugim językiem w 20 krajach Europy, Afryki i obu Ameryk, a co za tym idzie na co dzień, jako językiem rodzimym posługuje się nim około 500 milionów ludzi, czyni go to drugim najpopularniejszym językiem świata. Wygrywa przy tym z językiem angielskim, zaś przegrywa z chińskim, którym włada ponad miliard obywateli Chin. Warto przy tym zaznaczyć, że hiszpańskim posługują się nie tylko mieszkańcy Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej, ale również Gwinei i zachodniej Sahary oraz mniejszości Gibraltaru, Belize, Andory i USA.

Język pożądany w świecie biznesu

Jak już wspomnieliśmy na wstępie znajomość angielskiego czy też niemieckiego to standard. Przeglądając nasze CV żaden pracodawca nie będzie już miło zaskoczony, jeśli pośród języków/dodatkowych umiejętności zaznaczymy znajomość któregoś z tych dwóch języków. Zrobimy na nim za to wrażenie znajomością hiszpańskiego, tym samym pozostawiając konkurencję (pozostałych kandydatów na stanowisko, na które aplikujemy) w tyle. Większość międzynarodowych firm, które jak wiadomo zapewniają najlepsze warunki zatrudnienia i dają szansę ogromnego sukcesu i sławy często powiązane są z hiszpańskojęzycznymi krajami. Zresztą, hiszpański jest oficjalnym językiem ONZ, UE, Organizacji Państw Amerykańskich i Unii Narodów Południowoamerykańskich.

Łatwy i przyjemny w nauce

Na koniec trzeba wspomnieć o tym, że poza popularnością, język hiszpański jest niesamowicie łatwy i przyjemny do opanowania, co stanowi jego kolejną, wielką zaletę. Już po szybkim kursie językowym będziemy w stanie dość swobodnie porozumiewać się po hiszpańsku. Wszystko za sprawą prostego słownictwa, które często możemy skojarzyć z angielskim oraz pięknej, wpadającej w ucho i co istotne fonetycznej (czyta się go tak, jak się pisze) wymowie.