To, że języków obcych warto się uczyć nie ulega żadnej wątpliwości. Znajomość mowy, którą posługują się mieszkańcy innych krajów otwiera nas na nowe możliwości – pozwala bez większych trudności podróżować, poznawać świat, odmienne kultury i tradycje, a także nawiązywać relację z tymi, którzy żyją poza granicami Polski. Z biznesowego punktu widzenia języki obce umożliwiają prowadzenie interesów na skalę międzynarodową. A to tylko kilka korzyści, jakie pociąga za sobą nauka języków. Jednak który z nich wybrać? Oczywiście w dzisiejszych czasach warto rozważyć tak egzotyczne propozycje, jak chiński, japoński czy też norweski. Mimo wszystko warto jednak rozpocząć od podstaw. Szczególnie, jeśli z natury nie jesteśmy poliglotami, poznawanie i zapamiętywanie nowych słów oraz zasad gramatyki nie przychodzi nam zbyt łatwo. Zastanówmy się więc nad tym, jaki język obcy jest najłatwiejszy.

Język hiszpański

Niewątpliwie językiem, który zasługuje na miano najłatwiejszego do nauki jest język hiszpański. Nie dość, że zalicza się on do grona najbardziej rozpowszechnionych języków świata, ponieważ posługuje się nim blisko 330 milionów ludzi z różnych zakątków kuli ziemskiej, to jeszcze słowa i obowiązujące zasady są niemalże banalne. Hiszpańskie wyrazy usłyszane i wypowiedziane po raz pierwszy w większości przypadków pozostają już w naszej pamięci na dobre. My Polacy, szczególnie gdy dodatkowo znamy także angielski z łatwością możemy odgadywać znaczenie hiszpańskich słów, bowiem brzmią one bardzo znajomo.

Język angielski

O tym, że język angielski zaliczamy do grona najłatwiejszych języków świata z pewnością decyduje fakt, że jest on mową rodzimą dla około 400 milionów ludzi na świecie. Dużo więcej osób posługuje się nim jako językiem obcym, dodatkowym. Niezależnie od tego, w jaki rejon świata się wybierzemy właściwie możemy mieć pewność, że porozumiemy się z tamtejszymi mieszkańcami właśnie po angielsku. Zresztą angielskie słowa i gramatyka są naprawdę łatwe – brak tu występujących w polskim rodzajów rzeczowników i odmiany czasowników (nie licząc trzeciej osoby liczby pojedynczej).

Język włoski

Ostatnim z języków, który w naszym rankingu zaliczamy do najłatwiejszych do nauki jest język włoski. Niesamowicie melodyjny, przypominający śpiew zachęca do nauki, poznawania kolejnych słówek. Podobnie, jak hiszpański niemalże sam wpada w ucho, zapisuje się w naszej pamięci. I choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, posługuje się nim aż 125 milionów ludzi na świecie. Z jego znajomością śmiało możemy wyruszyć w podróż nie tylko po słonecznej Italii, ale również Szwajcarii, Malcie, Argentynie i wielu, wielu innych.