Witamy serdecznie,

Jesteśmy na półmetku realizacji naszego projektu „Trampolina do sukcesu – innowacyjny program nauczania dla klas I-III szkoły podstawowej drogą do kreatywnego i interdyscyplinarnego rozwoju dziecka”,

Zespół Projektowy wsadził sporo pracy i zaangażowania, aby wszystkie produkty projektu były przemyślane i dopasowane do potrzeb Naszych uczniów z 5 szkół podstawowych. Stworzyliśmy już ponad 200 pomocy obudowy dydaktycznej, na którą składają się: karty pracy, plansze edukacyjne, szablony do wycinania, pacynki, Mystery Box, każdy z uczniów został wyposażony we własne portfolio.

Każda z klas otrzymała utwory muzyczne wspomagające nauczanie zarówno wczesnoszkolne jak i z języka angielskiego, stworzono również filmiki animowane oraz scenariusze lekcji do tablicy interaktywnej.

Dodatkowymi pomocami stały się tablice interaktywne, boomboxy, chusty klanzy, zestawy instrumentów muzycznych oraz kostki edukacyjne.

Trwają również prace nad aplikacją komputerową dla nauczycieli, która ułatwi pracę nad opracowaniem scenariusza lekcji z pomocy dydaktycznych opracowywanych w ramach Naszego projektu.

W realizacji projektu bierze Udział 5 Szkół Podstawowych, w sumie 178 uczniów klas pierwszych, którzy zostali objęci procesem wdrożenia. Lekcje odbywają się z udziałem naszych pacynkowych bohaterów Tina i Toma, które towarzyszą dzieciom w ich codziennej szkolnej przygodzie.

Nauczyciele ale również uczniowie oraz rodzice na bieżąco oceniają program nauczania wraz z elementami obudowy dydaktycznej. Uczniowie lubią bardzo pacynki - Tinę i Toma, Nauczyciele chwalą karty pracy, piosenki, filmy oraz wiele innych pomocy dydaktycznych. Co miesiąc do biura projektu spływają raporty zawierające ocenę programu nauczania, scenariuszy zajęć oraz wszystkich związanych z projektem elementów. Zespół metodyczny wnikliwie analizuje nadesłane uwagi oraz sukcesywnie wprowadza niezbędne poprawki ulepszając tym samym produkty projektu "Trampolina do sukcesu". Zapraszamy do galerii, w której znajdują się fotografie dostarczone nam przez nauczycieli szkół objętych wdrożeniem.

Comments are closed.

Scroll to Top