Ślubowanie z Tiną i Tomem w SP nr 16 w Studzienicach

Szkoła Podstawowa nr 16 w Studzienicach, która od 1 września wdraża projekt „Trampolina do sukcesu – innowacyjny program nauczania dla klas I-III szkoły podstawowej drogą do kreatywnego i interdyscyplinarnego rozwoju dziecka”, zorganizowała 22 października 2014 uroczystość Pasowania na pierwszoklasistę.

Kanwą przebiegu całej imprezy byli bohaterowie programu nauczania „Trampolina do sukcesu”, koledzy z Wielkiej Brytanii – Tina i Tom. Cała uroczystość miała dwujęzyczny charakter, uczniowie śpiewali, recytowali i rozmawiali w języku polskim oraz języku angielskim. Dzieci wzorowo pochwalili się tym, czego nauczyli się w pierwszych miesiącach nauki. Opowiadali o Polsce, o zasadach bezpieczeństwa i prawidłowym zachowaniu się oraz o przyborach, które na co dzień używają w swojej pracy.

„Dzięki nauce języka angielskiego nasi uczniowie stają się prawdziwymi Europejczykami” – mówił przedstawiciel Rady Rodziców.

Po prezentacji umiejętności i wiadomości studzieniccy pierwszoklasiści złożyli ślubowanie następnie Dyrektor Szkoły Pani Halina Nocoń i burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol dokonali aktu pasowania na pierwszoklasistów, przez co dzieci zostały włączone w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 16.

Zapraszamy na stronę szkoły: http://zspstudzienice.pl/aktualnosc/201/slubowanie-pierwszoklasistow

Comments are closed.

Scroll to Top